Це́рква Свято́го Микола́я — пам’ятка архітектури національного значення, один із найдавніших храмів Львова. Знаходиться під горою Будельницею на вул. Богдана Хмельницького, 28.
За переданням, підтвердженим свідченням однієї з грамот Лева Даниловича від 8 жовтня 1292 р., особливою опікою великокняжого двору користувалася найдавніша відома львівська церква св. Миколая Мир Ликійських Чудотворця, яка могла бути заснованою ще королем Данилом. Саме вона була головним княжим храмом, від якого вів прямий шлях до Високого Замку – княжої резиденції, княжою усипальницею, і осередком громадсько-політичного життя раннього Львова.
у Львові знаходиться в центрі Старого міста, на північ від ринкової площі.
Невелика вірменська церква була побудована в 1363-1370 роки, заснована вірменським купцем з Кафи і створенаяк центр церковної єпархії. Як стверджують, церква побудована за моделлю собору Ані - древньої вірменської столиці Ані. У 1437 собор був оточений аркадою галерей, сьогодні зберіглася тільки південна,а північна галерея була перебудована в ризницю. Церква потерпіла від пожежі в 1527 році, інова дзвінниця була встановлена в 1571 році. У 1630 році головний неф був продовжений, пізніше перебудований у 1723 році. З 17-го століття собор належав вірменській католицької єпархії Львова.Сьогодні собор має такий вигляд, як після реконструкціії 1908-1927 років.
Пл. Ринок № 10. Класичний взірець бароко. Своєю назвою завдячує графові Любомирському, котрий перебудував будівлю для власного житла в 1760 р. В 1895 р. палац купило товариство Просвіта, котре об'єднало творчі сили української інтелігенції довкола ідеї просвіти простого народу і покращення його долі. В 1975 р. після адаптації в будинку відкрита експозиція з фондів музею етнографії та художнього промислу.
Найстаріший у Львові, перший публічний міський парк в Україні був розбитий на місці колишнього єзуїтського фільварку ще наприкінці XYIII століття. Займає 12,2 га.
Наприкінці XYI ст.. невеличкий сад І.Шольца_Вольфовича перейшов у руки його зятя венеціанця Антоніо Массарі і новий власник спланував його на кшталт італійських садів:територію розбив на тераси, по краю посадили пірамідальні тополі, що символізували кипариси.
Згодом парк занепав і згідно з указом цісаря Йосифа I, став власністю міста. Тоді з’явилась мурована альтанка-ротонда – рідкісний для Львова зразок архітектури малих форм в стилі класицизму.
З 1855 р. міський садівник Багер упорядкував парк, створивши мальовничі галявини, зробив доріжки звивистими, проклав центральну парадну алею.
Розташований на Замковій (Княжій) горі і є найулюбленішим місцем для романтичних прогулянок львів'ян та гостей міста.
Саме з цією горою пов'язана перша згадка про Львів в історичних літописах 1256 року.
За офіційними даними парк був заснований у 1835 році на місці фортеці "Високий замок”, яка розташовувалась на цій горі і була оборонним та спостережним пунктом, місцем для сховища воєнної зброї та амуніції, в підвалах фортеці тримали ув'язнених. Сьогодні від фортеці залишилась тільки частина південно-західної стіни.